Dla wolontariuszy

Dołącz do nas i razem działajmy na rzecz Polonii na całym świecie!
Jesteśmy zgranym zespołem z masą pomysłów. Współpraca z nami przynosi takie efekty, jak np. Explore Poland/Odkryj Polskę 

Zgłoś się na wolontariat

Wybierz plik w formacie pdf.
Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku to 5MB.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Opinie

Z Fundacją jestem już związana od trzech lat. Zaczęło się od dwumiesięcznego wolontariatu. Początki, jak pamiętam, były niezwykle intensywne. Był to czas pisania wniosków na konkurs o dotacje na projekty. Zdobyłam w tym zakresie duże doświadczenie.

Następnie przyszedł moment na spróbowanie swoich sił m. in. w marketingu internetowym, nawiązywaniu kontaktów z beneficjentami oraz partnerami Fundacji i tworzeniu baz danych.

W Fundacji miałam możliwość rozwinięcia autorskiego projektu: „Polonika – ślady Polaków za granicą”, nad którym pracuję do dzisiaj. W jego ramach poszukuję śladów polskiej obecności za granicą i piszę artykuły na ten temat, a także nawiązuję kontakty z działaczami polonijnymi w celu przeprowadzenia z nimi wywiadów.

Polecam wolontariat wszystkim, którzy są ciekawi, jak wygląda praca w fundacji oraz chcą zdobyć solidne doświadczenie zawodowe, a także nawiązać ciekawe kontakty!

Jagoda

Spędziłem w Fundacji Edukacji Polonijnej kilka miesięcy. Moje zadania były bardzo zróżnicowane, dzięki czemu nabyłem wiele nowych umiejętności. Wykonywałem bazy danych, pomagałem przy organizacji konkursów, quizów dla polonijnych dzieci, pisaniu artykułów i wiele wiele innych. (Nie ma tu miejsca na nudę?).

W Fundacji mogłem także spróbować swoich sił jako prezenter, realizując projekt „Polska level wyżej”. To stanowiło dla mnie absolutnie nowe doświadczenie i cieszę się, że dostałem szansę przy realizacji tego ciekawego przedsięwzięcia. Poza tym, cały zespół to fantastyczni, sympatyczni, pełni energii i zaangażowania ludzie, przez co praca stawała się czystą przyjemnością. Ta wspaniała i niepowtarzalna atmosfera sprawiała, że czułem się tu naprawdę dobrze i swobodnie. Była to dla mnie niezwykła i kształcąca przygoda, dlatego z całego serca pragnę ten wolontariat polecić każdemu ?

Mateusz

Idąc do Fundacji, miałam nadzieję na naukę nowych rzeczy i odkrycie innych możliwości niż tylko studiowanie. Udało się pogodzić wolontariat w Fundacji ze studiami, co było dodatkowym udogodnieniem.

Dzięki Fundacji mogłam zobaczyć jak działa taki rodzaj organizacji i poznać specyfikę pracy w nowoczesnym, młodym zespole. Dodatkowo mogłam wziąć udział w szkoleniu z komunikowania, które pokazało mi jak rozmawiać z potencjalnymi klientami i nie tylko. Oprócz tego szkolenie z Google AdWords zwróciło moją uwagę na siłę reklamy i marketingu. Możliwość przygotowywania tekstów na stronę internetową, ale i wniosków do instytucji rządowych była bardzo pomocna. Myślę, że takie umiejętności przydadzą mi się w przyszłości.

Fundacja to miejsce, gdzie można czuć się swobodnie i pracować w miłej atmosferze.
Praktyki w Fundacji nie były koniecznością, a przyjemnością.

Ewelina

Moja przygoda z wolontariatem w Fundacji trwała dwa miesiące. Trafiłam akurat na czas bardzo intensywnej pracy, choć mam wrażenie, że w miejscu tym nigdy nie traci się czasu. Jest to praca dla ludzi, którzy chcą coś robić – nie dla leniuchów ?

Moja aktywność w Fundacji skupiła się na projektach – wprowadzaniu ich w życie. Praca nad konkursem recytatorskim, projektem „Polonika”, kontakt telefoniczny to tylko kilka z wielu jeszcze innych spraw, które zdążyłam ogarnąć. W Fundacji nie jest nudno, wręcz przeciwnie, jest zawsze coś do zrobienia. Myślę, że ważnym – dla mnie najważniejszym – jest to, że poznałam tam pałających pozytywną energią ludzi. Bardzo miło mi się pracowało w takiej niebanalnej atmosferze. Wiele się tu nauczyłam i polecam każdemu wolontariuszowi!

Kasia

Najlepsze w byciu wolontariuszem w Fundacji jest to, że nie przychodziłam tam parzyć kawy (no chyba, że sobie), a po to, żeby pracować nad projektami, które naprawdę mają znaczenie.

Nie tylko dla samej fundacji, ale i dla jej podopiecznych. Podczas praktyk w fundacji otrzymałam szansę, zarówno na tworzenie własnych projektów, jak i na współpracę przy tych bardziej złożonych. Zawsze wiedziałam, że mogę liczyć na wskazówki i pomoc pracowników, którym naprawdę zależało, żebym podczas wolontariatu zdobyła nowe umiejętności.

Pracy w fundacji zawsze jest sporo i każdy znajdzie coś dla siebie. Projekty grantowe, reaserch, pozyskiwanie sponsorów, administracja, praca przy social mediach to działania, w których ja brałam udział podczas trzymiesięcznego wolontariatu. Otrzymałam szansę na rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy zarówno w zakresie działania fundacji jak i samej edukacji polonijnej.

Fundacja posiada młody zespół, tworzący miłą atmosferę. Co więcej możesz liczyć na to, że w dniu Twoich urodzin wszyscy pracownicy oderwą się na chwilę od swoich obowiązków żeby zaśpiewać Ci sto lat i zjeść z tobą pyszny tort.

Ola

Odbycie wolontariatu w Fundacji Edukacji Polonijnej dało mi dużo możliwości rozwoju własnej osoby oraz pozyskania nowych zdolności. Dzięki możliwości kontynuowania cyklu Polonika nabyłam doświadczenie w pisaniu artykułów. Dodatkowo stworzyłam własną serię wpisów dotyczących polskich zabytków wpisanych na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Poza szlifowaniem umiejętności pisarskich, mogłam sprawdzić się również jako jedna z prowadzących podkastów “Podróż przez legendarną Polskę”.
Doświadczenie zdobyte w organizacji to jedno, ale pozytywna i przyjemna atmosfera w zespole to równie ważny argument, aby dołączyć do fundacji. Jeśli chcesz odbyć ciekawą praktykę lub wolontariat w Fundacji, to dobrze trafiłeś. W tym miejscu Twoje zdanie ma znaczenie, a pomysły są realizowane.
Z całego serca polecam Fundację Edukacji Polonijnej!

Wiktoria

Błąd bazy danych WordPressa: [Unknown column 'active' in 'where clause']
SELECT m.* FROM lcdmx_mailster_mails m WHERE m.list_id in ( SELECT id FROM lcdmx_mailster_lists WHERE active ='1' ) AND m.fwd_completed ='0' AND bounced_mail = '0' AND blocked_mail = '0' AND moderation_status >= '0' AND m.fwd_errors < ( SELECT max_send_attempts FROM lcdmx_mailster_lists l WHERE m.list_id = l.id LIMIT 1) ORDER BY m.receive_timestamp