Szkoła on-line http://polonijka.edu.pl dla polskich dzieci w wieku 5-15 lat mieszkających poza granicami kraju. Nauka w Polonijce to namiastka Polski w Twoim domu.To wygodne i elastyczne rozwiązanie, które w przyjemny i łatwy sposób pozwala Twojemu dziecku rozwijać znajomość języka polskiego oraz pogłębiać wiedzę na temat ojczystego kraju. Polonijka jest pomostem, który łączy pokolenia i zacieśnia rodzinne więzy.


Polskie Szkoły Internetowe Libratus www.libratus.edu.pl to innowacyjny projekt edukacyjny umożliwiający polską edukację rodzinom planującym emigrację. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z kształcenia w trybie nauczania domowego zgodnie z polską podstawą programową.

 

 

 


 

DobraPolskaSzkola.com to portal informacyjno – edukacyjny z Nowego Jorku skierowany do polonijnych rodziców i nauczycieli, animatorów kultury, promotorów nowoczesnej edukacji, wszystkich zainteresowanych tematyką szkolnictwa zarówno w USA, jak i w innych krajach świata, w których zamieszkują Polacy. Publikowane są tu artykuły dotyczące polonijnych rodzin, wychowywania kolejnych pokoleń polskich dzieci, funkcjonowania polskich sobotnich szkół na świecie, prezentowane są ciekawe osoby, autorytety w dziedzinie nowoczesnej edukacji, pedagodzy, psychologowie, socjolodzy, autorzy książek. Portal poświęca bardzo wiele miejsca zagadnieniom dwujęzyczności i promowania komunikacji w ojczystym języku wśród polskich rodzin. Strona jest również platformą wymiany doświadczeń nie tylko osób związanych z edukacją, ale również polonijnych artystów, dziennikarzy i pomysłodawców lokalnych inicjatyw. Strona jest prowadzona w ramach Fundacji Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.

 


Fundacja Dobra Polska Szkoła realizuje projekty, które promują polską kulturę i dwujęzyczność, przybliżają Polskę nowym młodym pokoleniom dzieci urodzonym w polskich rodzinach, inspirują i motywują do nauki ojczystego języka. Wiele z inicjatyw Fundacji wspieranych jest przez Senat RP a wcześniej przez MSZ. Zrealizowane m.in. projekty to wprowadzenie nowego święta w polonijnym kalendarzu Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, kampania promująca mówienie w języku polskim w polskich rodzinach w USA „W naszym domu mówimy po polsku!”, Polish your Polish – badania i popularyzacja języka polskiego wśród Polonii amerykańskiej, realizacja cyklu reportaży telewizyjnych z serii „W naszym domu mówimy po polsku!” i wiele innych.


 

„Nasz Świat” – dwutygodnik oraz serwis informacyjny dla Polaków we Włoszech. Rok założenia: 2004. www.naszswiat.it

 


 

Polski Obserwator.de – polonijny serwis informacyjny dla Polaków w Niemczech

 


Księgarnia www.czytamimowiepopolsku.com działa od roku 2011 i specjalizuje się w sprzedaży podręczników i książek dla dzieci polonijnych.

Oferowane podręczniki, zostały napisane specjalnie na użytek szkół sobotnich oraz z myślą o dzieciach uczących się poza granicami Polski. Wykorzystywane są obecnie w wielu szkołach polonijnych w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Francji, Danii, USA i Australii. Cieszą się uznaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Atutem wąskiej specjalizacji jest skupienie się na właściwym doborze podręczników i książek, które pomagają dzieciom polonijnym, w sposób łatwy i przyjemny, uczyć się języka ojczystego ich rodziców oraz poznać historię, geografię i kulturę Polski.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie: www.czytamimowiepopolsku.com


PITax.pl Łatwe Podatki to firma oferująca pomoc przy rozliczeniach podatkowych. Dzięki PITax.pl możemy korzystać z bezpłatnej prenumeraty Gazety Wyborczej.