Platforma do nauki języka polskiego jako obcego (w języku ukraińskim)

W obliczu trudnej sytuacji, z którą spotkali się mieszkańcy Ukrainy, jako Polacy stanęliśmy na wysokości zadania i pomagamy swoim Sąsiadom, jak możemy. Poruszeni tą tragedią w Fundacji Edukacji Polonijnej pragnęliśmy także dać od siebie to, na czym znamy się najlepiej – wsparcie w edukacji. Dlatego też połączyliśmy siły z Polskimi Szkołami Internetowymi Libratus oraz Centrum Nauczania Domowego i stworzyliśmy projekt dla dzieci z Ukrainy – platformę do nauki języka polskiego jako obcego. Kurs dostępny na platformie jest w pełni darmowy i ma na celu umożliwienie przyswojenia podstaw języka polskiego ukraińskim dzieciom. Tworząc dany projekt kierowaliśmy się tym, aby Ukraińcy czuli się u nas komfortowo. Wierzymy, że znajomość języka polskiego sprawi, że aklimatyzacja będzie dla nich prostsza.

Platforma jest dostępna dla każdego zainteresowanego bez ograniczeń. Umożliwia ona samodzielną naukę języka polskiego. Kurs na platformie składa się z 20 działów – każdego tygodnia odblokowywane będą kolejne materiały. Lekcje w formie tekstowej są urozmaicone interaktywnymi ćwiczeniami, nagraniami dźwiękowymi, filmami oraz materiałami do samodzielnego wydruku. Ale to nie wszystko – planujemy również zorganizowanie lekcji on-line z języka polskiego z nauczycielami oraz zapewnienie wsparcia psychologicznego.

Aby uzyskać dostęp do platformy edukacyjnej, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zapisów. Na podstawie zebranych danych zostaną utworzone konta uczniów.

Formularz po polsku

Prosimy o udostępnianie informacji o naszym projekcie platformy do nauki języka polskiego jako obcego – tylko tak możemy dotrzeć do potrzebujących. Im więcej osób dowie się o nim, tym więcej potrzebujących skorzysta z kursu. Pamiętajmy – w tym momencie najważniejsze jest działanie razem, bo razem możemy więcej!

Zespół Fundacji Edukacji Polonijnej, Polskich Szkół Internetowych Libratus oraz Centrum Nauczania Domowego.

 

Дорогі Батьки! Ми приготували для Вас безкоштовну платформу едукаційну до вивчення польської мови для україномовних. Нижче найдете реєстраційну форму  Щоб дістати доступ до платформи, просимо о заповнення реєстраційної форми. На основі зібраних даних створимо акаунти на платформі, на якій буде проводитися навчання. Дані для входу Ви отримаєте на адресу електронної пошти, зазначену в цій формі. Успіхів!

Реєстраційна форма