dziewczynka-1-kopia

 

Jesteś osobą z pasją?

Interesuje Cię perspektywa samorozwoju oraz zdobycie doświadczenia?

Chcesz dzielić się swoimi pomysłami i zainteresowaniami i wierzysz, że masz wiele do zaoferowania?

Jeżeli czujesz, że powyższe pytania odnoszą się do Ciebie to zgłoś się do naszej fundacji!

 

Szukamy osób komunikatywnych, otwartych oraz pełnych pomysłów. Zależy nam na ludziach, którzy mają dobrą organizację pracy, umieją sprawnie wyszukiwać informacje oraz sumiennie podchodzą do swoich obowiązków.

Nasz zespół oferuje przyjazną atmosferę, opiekę w trakcie całej praktyki oraz dużo ciekawych zadań, które przyczynią się do rozwoju wielu kompetencji niezbędnych na rynku pracy.

OPINIE NASZYCH WOLONTARIUSZY

Mateusz

Spędziłem w Fundacji Edukacji Polonijnej kilka miesięcy. Moje zadania były bardzo zróżnicowane, dzięki czemu nabyłem wiele nowych umiejętności. Wykonywałem bazy danych, pomagałem przy organizacji konkursów, quizów dla polonijnych dzieci, pisaniu artykułów i wiele wiele innych. (Nie ma tu miejsca na nudę😊). 

W Fundacji mogłem także spróbować swoich sił jako prezenter, realizując projekt „Polska level wyżej”. To stanowiło dla mnie absolutnie nowe doświadczenie i cieszę się, że dostałem szansę przy realizacji tego ciekawego przedsięwzięcia. Poza tym, cały zespół to fantastyczni, sympatyczni, pełni energii i zaangażowania ludzie, przez co praca stawała się czystą przyjemnością. Ta wspaniała i niepowtarzalna atmosfera sprawiała, że czułem się tu naprawdę dobrze i swobodnie. Była to dla mnie niezwykła i kształcąca przygoda, dlatego z całego serca pragnę ten wolontariat polecić każdemu 😊
Czytaj więcej

fullsizerender

Jagoda

Mój wolontariat w Fundacji Edukacji Polonijnej trwał ponad dwa miesiące. Był to niezwykle intensywny czas. Zaczęło się od pracy nad rozpisywaniem projektów unijnych, potem przyszedł moment na zapoznanie się z codziennymi obowiązkami pracowników Fundacji i na rozwinięcie swoich kompetencji w różnych dziedzinach.

Poczynając od działań marketingowych, poprzez kontakt z firmami w celu poszukiwania funduszy na rzecz Fundacji, organizację i obsługę konkursu dla dzieci polonijnych, a kończąc na kontaktach interpersonalnych podczas fundacyjnych, urodzinowych spotkań „przy ciachu i kawie” 🙂 – tak spędzałam czas w Fundacji.

Było też duże pole do pracy twórczej w ramach tworzenia nowych projektów na rzecz promocji dwujęzyczności.

Praca przebiegała w małym, młodym gronie, w niezwykle kreatywnej i otwartej atmosferze, przy ciągłej wymianie doświadczeń, a nad wszystkim z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem czuwał zarząd Fundacji.

Czytaj więcej

Ewelina

Idąc do Fundacji, miałam nadzieję na naukę nowych rzeczy i odkrycie innych możliwości niż tylko studiowanie. Udało się pogodzić wolontariat w Fundacji ze studiami, co było dodatkowym udogodnieniem.

Dzięki Fundacji mogłam zobaczyć jak działa taki rodzaj organizacji i poznać specyfikę pracy w nowoczesnym, młodym zespole.  Dodatkowo mogłam wziąć udział w szkoleniu z komunikowania, które pokazało mi jak rozmawiać z potencjalnymi klientami i nie tylko. Oprócz tego szkolenie z Google AdWords zwróciło moją uwagę na siłę reklamy i marketingu. Możliwość przygotowywania tekstów na stronę internetową, ale i wniosków do instytucji rządowych była bardzo pomocna. Myślę, że takie umiejętności przydadzą mi się w przyszłości.

Fundacja to miejsce, gdzie można czuć się swobodnie i pracować w miłej atmosferze.

Praktyki w Fundacji nie były koniecznością, a przyjemnością.

Czytaj więcej

 

Kasia

Moja przygoda z wolontariatem w Fundacji trwała dwa miesiące. Trafiłam akurat na czas bardzo intensywnej pracy, choć mam wrażenie, że w miejscu tym nigdy nie traci się czasu. Jest to praca dla ludzi, którzy chcą coś robić – nie dla leniuchów 🙂

Moja aktywność w Fundacji skupiła się na projektach – wprowadzaniu ich w życie. Praca nad konkursem recytatorskim, projektem „Polonika”, kontakt telefoniczny to tylko kilka z wielu jeszcze innych spraw, które zdążyłam ogarnąć. W Fundacji nie jest nudno, wręcz przeciwnie, jest zawsze coś do zrobienia. Myślę, że ważnym – dla mnie najważniejszym – jest to, że poznałam tam pałających pozytywną energią ludzi. Bardzo miło mi się pracowało w takiej niebanalnej atmosferze. Wiele się tu nauczyłam i polecam każdemu wolontariuszowi!
Czytaj więcej

pioro

Ola

Najlepsze w byciu wolontariuszem w Fundacji jest to, że nie przychodziłam tam parzyć kawy (no chyba, że sobie), a po to, żeby pracować nad projektami, które naprawdę mają znaczenie.

Nie tylko dla samej fundacji, ale i dla jej podopiecznych. Podczas praktyk w fundacji otrzymałam szansę, zarówno na tworzenie własnych projektów, jak i na współpracę przy tych bardziej złożonych. Zawsze wiedziałam, że mogę liczyć na wskazówki i pomoc pracowników, którym naprawdę zależało, żebym podczas wolontariatu zdobyła nowe umiejętności.
Pracy w fundacji zawsze jest sporo i każdy znajdzie coś dla siebie. Projekty grantowe, reaserch, pozyskiwanie sponsorów, administracja, praca przy social mediach to działania, w których ja brałam udział podczas trzymiesięcznego wolontariatu. Otrzymałam szansę na rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy zarówno w zakresie działania fundacji jak i samej edukacji polonijnej.
Fundacja posiada młody zespół, tworzący miłą atmosferę. Co więcej możesz liczyć na to, że w dniu Twoich urodzin wszyscy pracownicy oderwą się na chwilę od swoich obowiązków żeby zaśpiewać Ci sto lat i zjeść z tobą pyszny tort.
Czytaj więcej

 

W takie działania możesz się zaangażować:

 • udział w projektach realizowanych przez fundację,
 • wyszukiwanie informacji dotyczących edukacji polonijnej oraz Polonii na świecie,
 • kontakt i pozyskiwanie nowych partnerów,
 • aktywne działania w kierunku rozwoju fundacji,
 • tworzenie materiałów prasowych,
 • odpisywanie na korespondencję e-mailową,
 • przekazywanie informacji o fundacji,
 • nadzór nad obiegiem korespondencji.

Mile widziane:

 • znajomość obsługi Pakietu Microsoft Office,
 • dobra znajomość j. angielskiego,
 • biegłość w wyszukiwaniu informacji w internecie na określone tematy,
 • umiejętność obsługi urządzeń biurowych,
 • dokładność i skrupulatność w pracy z dokumentami.

Współpraca z nami to przede wszystkim:

 • praca w młodym i kreatywnym zespole,
 • możliwość rozwoju własnych kompetencji oraz doświadczenia zawodowego,
 • biuro w centrum Krakowa,
 • zaangażowanie w ważną ogólnoświatową inicjatywę.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: sekretariat@polonia.edu.pl. W tytule wiadomości prosimy dodać „Praktyki/Wolontariat”.

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.