Współpraca dla firm – działajmy razem!

 

Dołącz do partnerów Fundacji Edukacji Polonijnej i zyskaj:

  promocję swojej marki wśród Polonii,

  reklamę w naszych mediach społecznościowych,

  szansę na dotarcie do ponad 2 milionowej społeczności na terenie Polski oraz poza jej granicami,

  pozytywny wizerunek swojej firmy poprzez aktywne wspieranie polskiej edukacji.

Zachęcamy również do wsparcia działań Socjalnego Programu Stypendialnego „Kto Ty jesteś? Polak Mały!”. Zobacz, co możesz dzięki temu otrzymać:

  Certyfikat Firmy Przyjaznej Polonii,

  partnerstwo przy organizowanych przez nas kampaniach (zobacz: Explore PL),

  wpływ na rozwój Programu Stypendialnego,

  możliwość poprowadzenia zajęć dla społeczności polonijnej.

Ponadto, zaangażowanie Państwa Firmy w nasz program stypendialny przyczyni się do:

  realizowania celów wynikających z misji firmy – społeczna odpowiedzialność biznesu,

  aktywnego włączenia pracowników w działania społeczne na rzecz dzieci,

  wzmocnienia poczucia więzi pracowników z firmą ze względu na zainteresowanie sprawami Polonii.

.

Nasi Partnerzy:

Szkoła on-line http://polonijka.edu.pl dla polskich dzieci w wieku 5-15 lat mieszkających poza granicami kraju. Nauka w Polonijce to namiastka Polski w Twoim domu.To wygodne i elastyczne rozwiązanie, które w przyjemny i łatwy sposób pozwala Twojemu dziecku rozwijać znajomość języka polskiego oraz pogłębiać wiedzę na temat ojczystego kraju. Polonijka jest pomostem, który łączy pokolenia i zacieśnia rodzinne więzy.

 


Polskie Szkoły Internetowe Libratus www.libratus.edu.pl to innowacyjny projekt edukacyjny umożliwiający polską edukację rodzinom planującym emigrację. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z kształcenia w trybie nauczania domowego zgodnie z polską podstawą programową.

 

 

 


DobraPolskaSzkola.com to portal informacyjno – edukacyjny z Nowego Jorku skierowany do polonijnych rodziców i nauczycieli, animatorów kultury, promotorów nowoczesnej edukacji, wszystkich zainteresowanych tematyką szkolnictwa zarówno w USA, jak i w innych krajach świata, w których zamieszkują Polacy. Publikowane są tu artykuły dotyczące polonijnych rodzin, wychowywania kolejnych pokoleń polskich dzieci, funkcjonowania polskich sobotnich szkół na świecie, prezentowane są ciekawe osoby, autorytety w dziedzinie nowoczesnej edukacji, pedagodzy, psychologowie, socjolodzy, autorzy książek. Portal poświęca bardzo wiele miejsca zagadnieniom dwujęzyczności i promowania komunikacji w ojczystym języku wśród polskich rodzin. Strona jest również platformą wymiany doświadczeń nie tylko osób związanych z edukacją, ale również polonijnych artystów, dziennikarzy i pomysłodawców lokalnych inicjatyw. Strona jest prowadzona w ramach Fundacji Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.

 


Fundacja Dobra Polska Szkoła realizuje projekty, które promują polską kulturę i dwujęzyczność, przybliżają Polskę nowym młodym pokoleniom dzieci urodzonym w polskich rodzinach, inspirują i motywują do nauki ojczystego języka. Wiele z inicjatyw Fundacji wspieranych jest przez Senat RP a wcześniej przez MSZ. Zrealizowane m.in. projekty to wprowadzenie nowego święta w polonijnym kalendarzu Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, kampania promująca mówienie w języku polskim w polskich rodzinach w USA „W naszym domu mówimy po polsku!”, Polish your Polish – badania i popularyzacja języka polskiego wśród Polonii amerykańskiej, realizacja cyklu reportaży telewizyjnych z serii „W naszym domu mówimy po polsku!” i wiele innych.

.


 

„Nasz Świat” – dwutygodnik oraz serwis informacyjny dla Polaków we Włoszech. Rok założenia: 2004. www.naszswiat.it

 


 

Polski Obserwator.de – polonijny serwis informacyjny dla Polaków w Niemczech
.
.

Księgarnia www.czytamimowiepopolsku.com działa od roku 2011 i specjalizuje się w sprzedaży podręczników i książek dla dzieci polonijnych.

Oferowane podręczniki, zostały napisane specjalnie na użytek szkół sobotnich oraz z myślą o dzieciach uczących się poza granicami Polski. Wykorzystywane są obecnie w wielu szkołach polonijnych w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Francji, Danii, USA i Australii. Cieszą się uznaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Atutem wąskiej specjalizacji jest skupienie się na właściwym doborze podręczników i książek, które pomagają dzieciom polonijnym, w sposób łatwy i przyjemny, uczyć się języka ojczystego ich rodziców oraz poznać historię, geografię i kulturę Polski. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie: www.czytamimowiepopolsku.com


„MOC” to nowy projekt w województwie małopolskim a konkretnie w Olkuszu mieście, którego historia sięga XIII wieku. „MOC” jest przedsięwzięciem, którego celem jest wzbogacenie życia lokalnej społeczności oraz ukazanie alternatywy na możliwość innego sposobu spędzania wolnego czasu. Naszą ofertę kierujemy szczególnie do dzieci, młodzieży i rodzin aby wartości chrześcijańskie i edukacja szły ze sobą w parze. Proponujemy zajęcia rękodzieła, warsztaty umiejętności społecznych, naukę języków obcych w oparciu o innowacyjne metody. Wspieramy tutejszy biznes oferując szkolenia biznesowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Lokalne działania obejmują też wycieczki po Srebrnym Grodzie i okolicach.
ZAPRASZAMY DO MOC-y – Miej Odwagę Chcieć www.centrummoc.pl


PITax.pl Łatwe Podatki to firma oferująca pomoc przy rozliczeniach podatkowych. Dzięki PITax.pl możemy korzystać z bezpłatnej prenumeraty Gazety Wyborczej..

.

 

.vcvds


Stowarzyszenie Alumni (Alumni Association), zrzesza polskich Absolwentów wszystkich programów wymiany i wizyt studyjnych finansowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki. Największe i najbardziej znane z nich to: International Visitor Leadership Program (IVLP) i The Fulbright Program, ale też wiele innych. Alumni reprezentują bardzo szeroki wachlarz zawodów i specjalizacji. Są tu przedstawiciele sektora publicznego, pozarządowego, nauki, biznesu, edukacji, kultury, mediów i innych.
Celem stowarzyszenia jest: działanie na rzecz zbliżenia Polski i Stanów Zjednoczonych poprzez propagowanie oraz wspieranie działalności i wymiany kulturalnej, naukowej, oświatowej, społecznej, informacyjnej i gospodarczej; podtrzymanie, po powrocie do kraju, kontaktów nawiązanych w USA między uczestnikami programów wymiany sponsorowanych przez amerykański rząd; tworzenie programów współpracy realizowanych po powrocie do Polski, obejmujących konkretne zainteresowania Alumnów.


Fundacja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu zajmuje się szerzeniem idei społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR) przy jednoczesnym wsparciu organizacji pozarządowych i liderów społecznych w efektywnym zarządzaniu swoimi zasobami i projektami. Fundacja LOB jest organizatorem Konferencji CSR, której jesteśmy partnerem. Odbędzie się ona we Wrocławiu 29.11.2018.