Betlejemskie Światełko Pokoju

Betlejemskie Światełko Pokoju zapłonęło w domach oraz instytucjach polskich i polonijnych!

Historia światła betlejemskiego ma swoje początki w Betlejem, gdzie ponad 2 000 lat temu narodził się Jezus Chrystus. Na pamiątkę tego wydarzenia w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień, od którego corocznie, w adwencie, odpalana jest świeczka. Jej płomień niesiony jest przez harcerzy i przekazywany w sztafecie z miejsca do miejsca, tak aby obiec cały świat. Światełko przekazywane jest na znak pokoju i pojednania między krajami i narodami.

Do Ameryki Światło dotarło już z końcem listopada. W uroczystościach związanych z jego odebraniem wzięli udział również przedstawiciele polskich jednostek harcerskich ze stanów NY, NJ, PA, MA i CT. Płomień „wędruje” po Stanach, a w ubiegłe sobotnie popołudnie harcerze przekazali go do Chicago do Muzeum Polskiego w Ameryce.

Tegoroczne przekazywanie światełka odbywa się pod hasłem: „Odważnie twórzmy pokój”.

gk_2014_zlotbsp_fot_justyna_kuu015bmierczak_1004 Źródło: swiatlo.zhp.pl/ wiadomosci.com/polonijni-harcerze-odebrali-betlejemskie-swiatlo-pokoju/ dziennikzwiazkowy.com/polonia/betlejemskie-swiatlo-pokoju-pod-haslem-odwaznie-tworzmy-pokoj/