MATERIAŁY Z OKAZJI POLONIJNEGO DNIA DWUJĘZYCZNOŚCI


Liczne gry edukacyjne, pomoce dydaktyczne oraz kolorowy kalendarz szkolny – to i wiele innych materiałów przygotowaliśmy dla Was w ramach obchodów Polonijnego Dnia Dwujęzyczności.

W 2018 roku co miesiąc publikowaliśmy dla Was kolejny zestaw pomocy edukacyjnych – wszystko w ramach projektu, który realizowaliśmy wraz z Dobrą Polską Szkołą.

Sprawdźcie jakie materiały edukacyjne przygotowaliśmy w każdym miesiącu!

Wystarczy kliknąć tutaj.

Zadanie współfinansowane było w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku. 

.

GRA EDUKACYJNA „POLSKIE ORZEŁKI”

Edukacja na wesoło! „Polskie Orzełki” to pierwsza gra edukacyjna stworzona przez Fundację Edukacji Polonijnej z myślą o polskich dzieciach przebywających poza granicami kraju. Gra składa się z pięciu różnych kategorii, dzięki którym dzieci utrwalą znajomość polskiego alfabetu, sprawdzą swoją wiedzę na temat naszego kraju oraz przyswoją wiadomości objęte polską podstawą programową (edukacja wczesnoszkolna).

Nad tworzeniem materiału czuwali doświadczeni polscy pedagodzy, którzy wraz z Fundacją chcą pomóc rodzicom i ich dzieciom w utrzymywaniu kontaktu z językiem polskim.

Zachęcamy do pobrania!

unnamed-kopia unnamed2-kopia unnamed3-kopia-kopia unnamed4-kopia unnamed7-kopia unnamed8-kopia

Na chwilę obecną udostępniliśmy poziom 1, w ramach którego jest ok. 500 różnych gier i zabaw!

By stworzyć kolejne poziomy potrzebujemy Waszego wsparcia.

Darowiznę można przekazać klikając przycisk poniżej:

 

LEKCJE Z POLSKIMI NAUCZYCIELAMI

Fundacja Edukacji Polonijnej rozpoczyna nowy cykl wakacyjnych webinariów plastycznych pt. „Odkryj Polskę. Krok dalej”!

W naszej akcji Odkryj Polskę / Explore Poland (www.explorepl.pl) staraliśmy się pokazać najpiękniejsze oblicze naszej ojczyzny. Tym razem chcemy przybliżyć Wam co kryje się za poszczególnymi miastami, atrakcjami i zabytkami Polski. Z tego powodu przygotowaliśmy cykl wakacyjnych webinariów plastycznych dla dzieci w wieku 6-12 lat. Od gór do morza, wspólnie zbadamy sekrety, które kryje w sobie nasza ojczyzna!

Harmonogram zajęć:

12.07 „Niezwykłe budowle – latarnie morskie”
19.07 „Trójmiasto”
26.07 “Barania Góra – Beskid Śląski”
2.08 “Sobota na Sobótce”
7.08 “Tajemnicza Sowia Góra” cz. 1 oraz „Tajemnicza Sowia Góra” cz. 2
16.08 “Polska Toskania – Roztocze Środkowe”
23.08 “Łeba i ruchome piaski”
29.08 Podsumowanie zajęć

Informacje o nadchodzących zajęciach pojawiać się będą zarówno na naszej stronie w aktualnościach: polonia.edu.pl, jak i profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaEdukacjiPolonijnej/

 

ZAJĘCIA ON-LINE

Fundacja Edukacji Polonijnej ma na celu rozpowszechnianie polskiej edukacji za granicą. W ramach naszych działań udostępniamy różnorodne materiały edukacyjne oraz informujemy o dostępie do pomocy edukacyjnych.
W marcu 2016 roku Fundacja nawiązała współpracę z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. W ramach tej współpracy nauczyciele specjalizujący się w nauce języka polskiego jako obcego, prowadzą dodatkowe zajęcia dla uczniów projektu edukacyjnego Polskie Szkoły Internetowe Libratus.

Zależy nam, by dodatkowe lekcje online dawały możliwość ciągłego kontaktu z językiem polskim, uczestnictwa w ciekawych prezentacjach proponowanych przez nauczycieli oraz aktywności podczas różnych gier, zagadek i filmów edukacyjnych.

Nasze Webinaria są okazją do uzyskania przez rodziców informacji na temat dwujęzyczności czy rozpoczęcia nauki języka polskiego przez dziecko.

Poniżej prezentujemy ogólnodostępne tematy zajęć dodatkowych, które odbyły się do tej pory zarówno dla rodziców jak i dzieci:

Nagrania ze wszystkich zajęć są dostępne na Internetowej Platformie Edukacyjnej, dla zarejestrowanych użytkowników.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, stanowiącego kompilację z dotychczas przeprowadzonych zajęć.


 

Jeżeli podobały Ci się nasze Webinaria – wesprzyj nas!

 

DARMOWE MATERIAŁY EDUKACYJNE

Inne źródła darmowych materiałów edukacyjnych:

https://polonia.edu.pl/memory/ – gra Memory z ilustracjami dla dzieci. Dzięki grze dzieci z łatwością zapamiętają polskie słówka z takich dziedzin jak natura, pogoda i szkoła.
www.epodreczniki.pl – otwarte treści edukacyjne zgodne z aktualną podstawą programową w tym podręczniki aktualnie obowiązujące w szkołach stacjonarnych w Polsce.
scholaris.pl – portal wiedzy dla nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia.
www.wlaczpolske.pl – materiały edukacyjne dla polskich dzieci uczących się za granicą.
www.historiadlapolonii.pl – platforma edukacyjna poświęcona nauce historii Polski. Powstała z myślą o polskich dzieciach i młodzieży, mieszkających za granicą.
wolnelektury.pl – darmowa biblioteka internetowa, gdzie można znaleźć większość obowiązujących w szkole lektur.
bdp.ibe.edu.pl – baza dobrych praktyk czyli dodatkowych narzędzi dydaktycznych do nauki różnych przedmiotów.
historiadladzieci.pl – słuchowiska radiowe dla dzieci zrealizowanych w formie teatru radiowego z autorskimi tekstami, muzyką i bogatą oprawą dźwiękową.

Robimy wszystko by edukacja polonijna za granicą była przejrzysta i łatwo dostępna!