Chcesz zostać naszym partnerem?
Skontaktuj się z nami

  • A: ul. Szlak 20/8, 31-153 Kraków
  • T: 12 291-91-45

Partnerzy

Kancelaria Karpinski posiada Certyfikat Firmy Przyjaznej Polonii. Oferuje zarówno osobom prywatnym jak i przedsiębiorstwom (początkującym i już działającym) kompetentne doradztwo prawa ekonomicznego, jak i sądową i poza sądową reprezentację. Doradztwo dotyczy głównie prawa handlu i spółek, prawa bankowego i rynku kapitałowego, jak i ogólnego prawa cywilnego. Sprawy klientów ujmowane i analizowane są nie tylko całościowo, ale także w decydujących szczegółach, co pozwala na wypracowanie indywidualnych i skutecznych rozwiązań.
Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym mec. Karpinski szczegółowo opisuje swoje działania: -Klik-

Szkoła on-line http://polonijka.edu.pl dla polskich dzieci w wieku 5-15 lat mieszkających poza granicami kraju. Nauka w Polonijce to namiastka Polski w Twoim domu.To wygodne i elastyczne rozwiązanie, które w przyjemny i łatwy sposób pozwala Twojemu dziecku rozwijać znajomość języka polskiego oraz pogłębiać wiedzę na temat ojczystego kraju. Polonijka jest pomostem, który łączy pokolenia i zacieśnia rodzinne więzy.

Polskie Szkoły Internetowe Libratus www.libratus.edu.pl to innowacyjny projekt edukacyjny umożliwiający polską edukację rodzinom planującym emigrację. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z kształcenia w trybie nauczania domowego zgodnie z polską podstawą programową.

DobraPolskaSzkola.com to portal informacyjno – edukacyjny z Nowego Jorku skierowany do polonijnych rodziców i nauczycieli, animatorów kultury, promotorów nowoczesnej edukacji, wszystkich zainteresowanych tematyką szkolnictwa zarówno w USA, jak i w innych krajach świata, w których zamieszkują Polacy. Publikowane są tu artykuły dotyczące polonijnych rodzin, wychowywania kolejnych pokoleń polskich dzieci, funkcjonowania polskich sobotnich szkół na świecie, prezentowane są ciekawe osoby, autorytety w dziedzinie nowoczesnej edukacji, pedagodzy, psychologowie, socjolodzy, autorzy książek. Portal poświęca bardzo wiele miejsca zagadnieniom dwujęzyczności i promowania komunikacji w ojczystym języku wśród polskich rodzin. Strona jest również platformą wymiany doświadczeń nie tylko osób związanych z edukacją, ale również polonijnych artystów, dziennikarzy i pomysłodawców lokalnych inicjatyw. Strona jest prowadzona w ramach Fundacji Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.

Fundacja Dobra Polska Szkoła realizuje projekty, które promują polską kulturę i dwujęzyczność, przybliżają Polskę nowym młodym pokoleniom dzieci urodzonym w polskich rodzinach, inspirują i motywują do nauki ojczystego języka. Wiele z inicjatyw Fundacji wspieranych jest przez Senat RP a wcześniej przez MSZ. Zrealizowane m.in. projekty to wprowadzenie nowego święta w polonijnym kalendarzu Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, kampania promująca mówienie w języku polskim w polskich rodzinach w USA „W naszym domu mówimy po polsku!”, Polish your Polish – badania i popularyzacja języka polskiego wśród Polonii amerykańskiej, realizacja cyklu reportaży telewizyjnych z serii „W naszym domu mówimy po polsku!” i wiele innych.

„Nasz Świat” – dwutygodnik oraz serwis informacyjny dla Polaków we Włoszech. Rok założenia: 2004. www.naszswiat.it

Polski Obserwator.de – polonijny serwis informacyjny dla Polaków w Niemczech www.polskiobserwator.de

Księgarnia www.czytamimowiepopolsku.com działa od roku 2011 i specjalizuje się w sprzedaży podręczników i książek dla dzieci polonijnych.
Oferowane podręczniki, zostały napisane specjalnie na użytek szkół sobotnich oraz z myślą o dzieciach uczących się poza granicami Polski. Wykorzystywane są obecnie w wielu szkołach polonijnych w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Francji, Danii, USA i Australii. Cieszą się uznaniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.
Atutem wąskiej specjalizacji jest skupienie się na właściwym doborze podręczników i książek, które pomagają dzieciom polonijnym, w sposób łatwy i przyjemny, uczyć się języka ojczystego ich rodziców oraz poznać historię, geografię i kulturę Polski.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na stronie: www.czytamimowiepopolsku.com

„MOC” to nowy projekt w województwie małopolskim a konkretnie w Olkuszu mieście, którego historia sięga XIII wieku. „MOC” jest przedsięwzięciem, którego celem jest wzbogacenie życia lokalnej społeczności oraz ukazanie alternatywy na możliwość innego sposobu spędzania wolnego czasu. Naszą ofertę kierujemy szczególnie do dzieci, młodzieży i rodzin aby wartości chrześcijańskie i edukacja szły ze sobą w parze. Proponujemy zajęcia rękodzieła, warsztaty umiejętności społecznych, naukę języków obcych w oparciu o innowacyjne metody. Wspieramy tutejszy biznes oferując szkolenia biznesowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Lokalne działania obejmują też wycieczki po Srebrnym Grodzie i okolicach.
ZAPRASZAMY DO MOC-y – Miej Odwagę Chcieć www.centrummoc.pl

PITax.pl Łatwe Podatki to firma oferująca pomoc przy rozliczeniach podatkowych. Dzięki PITax.pl możemy korzystać z bezpłatnej prenumeraty Gazety Wyborczej..

Stowarzyszenie Alumni (Alumni Association), zrzesza polskich Absolwentów wszystkich programów wymiany i wizyt studyjnych finansowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki. Największe i najbardziej znane z nich to: International Visitor Leadership Program (IVLP) i The Fulbright Program, ale też wiele innych. Alumni reprezentują bardzo szeroki wachlarz zawodów i specjalizacji. Są tu przedstawiciele sektora publicznego, pozarządowego, nauki, biznesu, edukacji, kultury, mediów i innych.
Celem stowarzyszenia jest: działanie na rzecz zbliżenia Polski i Stanów Zjednoczonych poprzez propagowanie oraz wspieranie działalności i wymiany kulturalnej, naukowej, oświatowej, społecznej, informacyjnej i gospodarczej; podtrzymanie, po powrocie do kraju, kontaktów nawiązanych w USA między uczestnikami programów wymiany sponsorowanych przez amerykański rząd; tworzenie programów współpracy realizowanych po powrocie do Polski, obejmujących konkretne zainteresowania Alumnów.

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej to państwowa wyższa uczelnia pedagogiczna w Krakowie. Został powołany 11 maja 1946 r. jako Państwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna i podjął działalność dydaktyczną 25 października tego samego roku.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze i zróżnicowanej ofercie dydaktycznej Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN dynamicznie się rozwija, a absolwenci odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy. W środowisku oświatowym zyskał opinię Uczelni przygotowującej wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli.

Głównym celem Fundacji dla Rodaka jest zorganizowanie pomocy oraz przygotowanie warunków do powrotu Polaków z Kazachstanu do Ojczyzny. Środkiem do tego celu jest upowszechnianie znajomości języka polskiego, popularyzacja rodzimej literatury, praca Polaków na rzecz pomocy rodakom pozostającym poza granicami kraju.

Z miłości do drewna, naturalnych materiałów i szycia zrodziła się mała rodzinna manufaktura Pineapple for Kids, w której tworzone są artykuły dla najmłodszych. Dzięki temu, że praca nad produktami sprawia ich twórcom ogromną radość, w cały proces wkładają swoje serce, przywiązując wagę do każdego szczegółu.

Jooble – Wyszukiwarka Ofert Pracy w Polsce. Wszystkie Oferty pracy z rynku w jednym miejscu –  to możliwe dzięki międzynarodowej wyszukiwarce ofert pracy JOOBLE. Jooble jest stroną, stworzoną z jedynym celem: pomóc ludziom znaleźć godną pracę.

Strona Jooble działa w kilkudziesięciu krajach na świecie i kumuluje wszystkie oferty pracy z rynku.