Lipcowe materiały edukacyjne

Chociaż Polonijny Dzień Dwujęzyczności dopiero w październiku, my już pracujemy nad tegorocznymi obchodami. Z tej okazji co miesiąc będziemy prezentować Państwu wiele materiałów edukacyjnych dla dzieci polonijnych. W lipcu przedstawiamy grę typu memory, wierszyk, scenariusz przedstawienia i tabelkę.

Gra memory

Nauka poprzez zabawę – taka myśl przyświecała nam podczas tworzenia gry. Dzięki kolorowym, wesołym ilustracjom dzieci z łatwością zapamiętają polskie słówka z takich dziedzin jak natura, pogoda i szkoła.

Aby zagrać w grę należy pobrać plik, wydrukować wszystkie kartki (koniecznie w trybie dwustronnym!) i postępować zgodnie z instrukcją, która znajduje się na końcu.

Gra w dwóch wersjach: łatwiejsza z napisami (dla młodszych dzieci) oraz trudniejsza bez (dla zaawansowanych).

 . Gra jest dostępna w trzech wersjach tematycznych: natura, pogoda i szkoła. Każdą wersję można pobrać osobno w dwóch wariantach: dla młodszych dzieci i starszych.

Pobierz grę memory tutaj:

Kategoria tematyczna: NATURA

Kliknij tutaj, aby pobrać memory „Natura” w wersji dla młodszych dzieci

Kliknij tutaj, aby pobrać memory „Natura” w wersji dla starszych dzieci

Kategoria tematyczna: POGODA

Kliknij tutaj, by pobrać memory „Pogoda” w wersji dla młodszych dzieci

Kliknij tutaj, aby pobrać memory „Pogoda” w wersji dla starszych dzieci

Kategoria tematyczna: SZKOŁA

Kliknij tutaj, aby pobrać memory „Szkoła” w wersji dla młodszych dzieci

Kliknij tutaj, aby pobrać memory „Szkoła” w wersji dla starszych dzieci

Wierszyk „Mały Polak”

To nie koniec atrakcji związanych z Polonijnym Dniem Dwujęzyczności! Prezentujemy również wierszyk „Mały Polak” autorstwa Agnieszki Michalak (do pobrania poniżej). Zachęcamy do przeczytania. Być może warto zorganizować konkurs recytatorski w domu lub wśród znajomej Polonii?

Kliknij tutaj, aby pobrać wierszyk „Mały Polak”

Scenariusz przedstawienia

Jeśli nie konkurs recytatorski, doskonałym pomysłem jest wystawienie przedstawienia! Scenariusz przedstawienia o wielkich Polakach do pobrania poniżej.

Kliknij tutaj, aby pobrać scenariusz przedstawienia „Lekcja o wielkich Polakach”

Tabelka ze słownictwem w 4 językach

Dla ambitnych przygotowaliśmy tabelkę z ważnymi słówkami w kilku językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Kliknij tutaj, aby pobrać tabelkę

Materiały przygotowane w ramach projektu realizowanego z Dobrą Polską Szkołą. Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.