Jak wygląda nauka w Polskich Szkołach Internetowych Libratus?

Jako Fundacja Edukacji Polonijnej od lat wspieramy polskie rodziny mieszkające poza granicami kraju. Jednym z koordynowanych przez nas projektów są Polskie Szkoły Internetowe Libratus, które umożliwiają dzieciom zdobywanie polskiego wykształcenia, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki Libratusowi dzieci mają możliwość realizacji polskiego programu nauczania w dowolnym zakątku świata!

Bezpłatna polska edukacja za granicą

Nauka w Polskich Szkołach Internetowych Libratus na poziomie szkoły podstawowej jest bezpłatna. Każdy uczeń formalnie zapisany jest do szkoły w Polsce, ale podstawę programową realizuje w domu. Otrzymuje legitymację szkolną, a po zdaniu egzaminów klasyfikacyjnych ze wszystkich przedmiotów – również polskie świadectwo szkolne.

Dzięki polskiej edukacji za granicą dzieci nie tracą kontaktu z językiem ojczystym, historią, kulturą oraz tradycjami. Jest to także inwestycja w przyszłość dziecka. Dwujęzyczność oraz znajomość dwóch systemów edukacyjnych daje dzieciom możliwość kontynuowania nauki w Polsce, a w przyszłości może być dużym atutem na rynku pracy.

Jak wygląda nauka w Libratusie?

Uczniowie Libratusa uczą się za pomocą Internetowej Platformy Edukacyjnej, do której otrzymują bezpłatny dostęp. Jest ona dostępna przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, więc dzieci mogą z niej korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu mogą pogodzić zdobywanie polskiej edukacji z uczęszczaniem do szkoły lokalnej.

Na platformie znajdują się treści zgodne z polską podstawą programową, które zostały przygotowane przez doświadczoną kadrę pedagogiczną. Lekcje są podzielone na 36 tygodni, co ułatwia regularną naukę. W każdej lekcji znajdują się interaktywne materiały w postaci angażujących ćwiczeń oraz nagrań audio i wideo. Dzieci mogą też korzystać z kolorowych kart pracy do druku.

Ponadto na platformie odbywają się cykliczne zajęcia online z polskimi nauczycielami, na których podsumowywany jest materiał z całego tygodnia. Uczniowie mogą też brać udział w spotkaniach integracyjnych online – to doskonała okazja, by poznać swoich polskich rówieśników z różnych części świata!

Jak zapisać się do Libratusa?

Zapisanie się do Libratusa jest bardzo proste. Wystarczy uzupełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie. Następnie należy wypełnić krótką ankietę, na podstawie której dziecko zostanie przydzielone do odpowiedniej klasy, a także formularz z danymi do dokumentów. Gotowe dokumenty wyślij pocztą do wybranej szkoły i poczekaj na wiadomość mailową o przyjęciu.

Twoje dziecko może uczyć się w polskiej szkole z dowolnego miejsca na świecie! Jeśli zależy Ci na tym, by miało stały kontakt z językiem polskim i zdobywało wiedzę zgodną z polską podstawą programową, zachęcamy do rekrutacji do Libratusa. Podaruj dziecku szansę na zdobywanie polskiej edukacji, a z pewnością w przyszłości to zaprocentuje. Zapisz się!