Podsumowanie roku szkolnego – kampanie

Wracamy do naszych wakacyjnych podsumowań…

Uczuć tłumaczyć nie musisz – języki już tak

Zeszły rok szkolny obfitował w kampanie, którymi chcieliśmy Wam przypomnieć, że znajomość języka polskiego może być Waszym „asem w rękawie”. Jako osoby mające na co dzień kontakt z co najmniej dwoma językami macie niezwykłe szczęście! Nie tylko świetnie potraficie komunikować się w języku obowiązującym w kraju Waszego zamieszkania, ale też w swoim języku ojczystym – JĘZYKU POLSKIM.

Obchodzony w październiku Polonijny Dzień Dwujęzyczności był okazją do tego, by udowodnić, że dwujęzyczne dziecko może poznawać świat podwójnie.

Pamiętacie film, który wtedy Wam zaprezentowaliśmy?

Ja mówię po polsku. A jaka jest Twoja supermoc?

Znajomość języka polskiego niewątpliwie jest jedną z Waszych supermocy!

Przypomnieliśmy Wam o tym w filmie stworzonym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który obchodziliśmy 21 lutego. Wiemy, że to humorystyczne nagranie bardzo Wam się spodobało. I nie tylko Wam – z naszą kampanią pojawiliśmy się w TVP Polonia, gdzie rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest znajomość języka polskiego wśród małych Polaków wychowujących się na emigracji.

To może powtórka?

Audiobooki –  5za5.pl

Język polski być może jest jednym z najtrudniejszych języków świata, ale za to jakim pięknym! Pamiętacie bajki opowiadane Wam przez mamę, tatę, babcię, starszą siostrę? Słuchanie opowiadań po polsku może być niezwykle przyjemne dla ucha. Co więcej, ma bardzo pozytywny wpływ na znajomość słownictwa i w efekcie pomaga w skuteczniejszym porozumiewaniu się. Patrząc na te korzyści, chcielibyśmy, żeby wszystkie polskie dzieci miały dostęp do najpiękniejszych bajek czytanych w języku polskim. Stworzyliśmy więc akcję 5za5.pl, gdzie dzielimy się z Wami audiobookami czytanymi wyłącznie w języku polskim. Najukochańszej mamy, czy babci nie jesteśmy w stanie zastąpić, choć bardzo się staraliśmy, ale myślimy, że mimo to dobrze nas się słucha.

Zgłosiliście się już po swoje audiobooki? -KLIK-