Libratus – bezpłatna polska edukacja!

Polskie Szkoły Internetowe Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny, który od 13 lat oferuje bezpłatną polską edukację on-line. Uczestnictwo w projekcie umożliwia najmłodszym stały kontakt z językiem ojczystym oraz zapewnia wykształcenie zgodnie z polską podstawą programową. Nauczanie przebiega w trybie nauczania domowego, w którym rodzic pełni rolę nauczyciela dla swojego dziecka. Dzięki wykorzystaniu wirtualnych narzędzi nauczyciele na bieżąco zamieszczają na Internetowej Platformie Edukacyjnej liczne materiały edukacyjne. Rodzice otrzymują również repetytoria, scenariusze lekcyjne i poradniki nauki, które ułatwiają pełnienie obowiązków nauczyciela. Dodatkowo mali Polacy mogą korzystać z Webinariów, czyli lekcji on-line prowadzonych przez wykwalifikowanych polskich pedagogów. Pomoce naukowe są skonstruowane w interaktywnej formie, dzięki temu nauka staje się przyjemna, a dzieci chętnie wykonują ćwiczenia, rozwiązują zagadki i grają w gry edukacyjne.

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt przeznaczony jest dla polskich dzieci w wieku 6-14 lat. Umożliwia on polską edukację rodzinom przebywającym poza granicami kraju. Libratus wspiera rodaków za granicą w edukacji dzieci na poziomie szkoły podstawowej.

Jak wygląda nauka?

Libratus to innowacja w systemie edukacji. Opiera się na nauczaniu przez Internet z pomocą interaktywnych materiałów, dzięki czemu nauka staje się przyjemnością. To rodzic i dziecko wybierają czas wykonywania ćwiczeń czy uczestniczenia w lekcji. Dzięki temu mali Polacy mają możliwość bycia częścią polskiego szkolnictwa przebywając na emigracji. Specjalnie stworzona platforma edukacyjna zawiera pomoce naukowe, w tym scenariusze lekcji i wskazówki do pracy z dzieckiem, tak by z łatwością przyswajało niezbędną wiedzę.

Materiały zostały przygotowane przez doświadczoną kadrę pedagogiczną, która została przeszkolona w zakresie tworzenia scenariuszy lekcji oraz materiałów edukacyjnych na potrzeby Internetowej Platformy Edukacyjnej.

Każdy uczeń Polskich Szkół Internetowych Libratus jest zapisany do szkoły w Polsce i realizuje podstawę programową w trybie nauczania domowego. To rodzice, wspierani przez polskich pedagogów i korzystający z profesjonalnych materiałów edukacyjnych, pełnią rolę nauczycieli dla swoich dzieci.

Dlaczego warto?

W Libratusie otrzymujesz dostęp do:

  • interaktywnych materiałów edukacyjnych,
  • systemu nauczania zgodnego z polską podstawą programową,
  • webinarów przedmiotowych systematyzujących wiedzę dziecka,
  • e-Dziennika pozwalającego monitorować postępy w nauce,
  • gier edukacyjnych rozwijających znajomość języka polskiego,
  • filmów, animacji i piosenek ułatwiających przyswajanie treści.

Jak się zapisać do Polskich Szkół Internetowych Libratus?

Jeżeli chciałbyś, aby Twoje dziecko dołączyło do projektu Libratus wypełnij formularz dostępny w zakładce “Zapisz się” i przejdź proces zapisu.

 

Projekt koordynowany jest przez Fundację Edukacji Polonijnej.