Najnowsza platforma do nauki dla Polonii

Polskie Szkoły Internetowe Libratus 1 września 2022 roku zmieniły oblicze polskiej edukacji dla dzieci polonijnych! Od teraz dzieci Polaków za granicą mają dostęp do nowoczesnego narzędzia edukacyjnego, które da im równe szanse na rynku szkolnictwa wyższego w kraju! Czy to wpłynie na wzrost zainteresowania polską edukacją na świecie?

Ostatni rok w koordynowanym przez Fundację Edukacji Polonijnej projekcie – Libratusie – upłynął pod znakiem ogromnych zmian. Skupiliśmy wszystkie siły na tym, aby Polonia, niezależnie od miejsca zamieszkania, miała szansę uczyć się zgodnie z polską podstawą programową. Ale to nie wszystko, ponieważ Libratus od prawie 13 lat dawał im taką możliwość. Tym razem postawiliśmy na przejrzystość i atrakcyjność narzędzia do nauki, które umożliwi samodzielną pracę dziecka i zachęci nawet najbardziej opornych do tego, by zdobywać wiedzę. I tak oto powstała nowoczesna platforma do nauki!

Czym różni się nowa platforma od starej? Przede wszystkim zachwyca wizualnie. Rodzice po pierwszym dniu nauki zaczęli dzielić się swoimi spostrzeżeniami. “Córka tak się rozpędziła z zachwytu, że już mamy 2 pierwsze tygodnie zrobione. Platforma jest bardzo kolorowa, przyjazna, pięknie opracowana. Córka oczu nie mogła oderwać.” – pisze p. Megui w komentarzu na stronie Libratusa na Facebooku. “Platforma jest wspaniała, odświeżona, aż chce się uczyć” – dodała z kolei p. Iwona. I tutaj już możemy odhaczyć jeden z najważniejszych celów nowej platformy – zachęcić dzieci do nauki! Interaktywne zadania, piękne grafiki, ciekawe karty pracy, filmiki i nagrania – to tylko część elementów, które czekają uczniów Libratusa na nowej platformie.

 

Nowa szata graficzna, to jednak nie wszystko. Platforma jest po to, by przekazać młodym Polakom wiedzę. Dlatego też cały ubiegły rok sztab pedagogów pracował nad zaktualizowaniem treści edukacyjnych. To już nie jest tylko platforma wspomagająca rodzica w nauce dziecka. To narzędzie było stworzone z myślą o dziecku. Zadania są tak napisane, aby samo zrozumiało, co należy zrobić i mogło się uczyć samodzielnie. Uczniowie mogą w przejrzysty sposób śledzić swoje postępy i sprawdzać wiedzę, rozwiązując testy podsumowujące.

Kto i jak może skorzystać z nowoczesnego rozwiązania w edukacji polonijnej? Każde polskie dziecko za granicą w wieku 6-14 lat. Wystarczy, że rodzic zgłosi je do projektu Polskich Szkół Internetowych Libratus. Szczegóły rekrutacji znajdziecie tutaj.

Co zyskujecie dzięki Libratusowi?

  • Czas! – nauka z Libratusem jest możliwa w dowolnym miejscu i czasie.
  • Wsparcie także w edukacji szkoły, do której uczęszcza dziecko – w wielu krajach program nauczania jest zbliżony, dzięki czemu uczeń Libratusa zyskuje dodatkowe narzędzie do nauki w szkole za granicą.
  • Kontakt z bliskimi – znajomość polskiego pozwoli Twojemu dziecku budować relacje z rodziną, która mieszka w Polsce.
  • Fajną zabawę – z takim narzędziem nauka staje się świetną zabawą.

Cieszymy się, że nasza  Fundacja ma przyjemność koordynować tak wspaniały projekt, którym są Polskie Szkoły Internetowe Libratus. Naszą misją jest promowanie polskiej edukacji i wspieranie rodzin Polaków za granicą. Libratus z pewnością pomaga nam w wypełnianiu tych założeń. Polska edukacja za granicą jeszcze nigdy nie była tak prosta i przyjemna!