Podsumowanie roku szkolnego – webinary

Przez cały rok szkolny czekaliśmy na Was z webinarami, czyli zajęciami online, podczas których mieliście możliwość kontaktu „na żywo” z prelegentem. Widzieliście wszystkie spotkania? Zachęcamy Was do przeczytania poniższego podsumowania, bo być może coś umknęło Waszej uwadze i przyda Wam się podpowiedź, jak wrócić do danego spotkania online.

WEBINARIA HISTORYCZNE Z MON

„Przypomnij młodym o Żołnierzach Niezłomnych” to niezwykłe spotkania z polską historią. Zajęcia przygotowaliśmy przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. O tym, że były one wyjątkowe świadczą nie tylko ciekawe tematy lekcji, ale i rekwizyty, jakimi posługiwał się nasz prelegent.

W czasie zajęć prawdziwą gratką, zwłaszcza dla chłopców, były pokazy repliki broni używanej przez walczących w tamtych czasach. Znalazło się tu także sporo ciekawostek, którymi uraczyliśmy naszych małych słuchaczy.

Co więcej, dzieci miały okazję m.in. zobaczyć naszego prowadzącego w strojach z epoki. Na każde z zajęć przypadał nowy wzór munduru, który zawsze był dokładnie opisany przez prelegenta. Kto jeszcze nie miał okazji ich zobaczyć? Znajdziecie je w zakładce WEBINARIA -Klik- 

To nie koniec atrakcji, jakie udało nam się zapewnić małym słuchaczom. Na sam koniec na uczestników czekał konkurs ze wspaniałymi nagrodami edukacyjnymi, poświęconymi historii naszej Ojczyzny.

WEBINARIA DLA RODZICÓW

„Bo tutaj jest inaczej – o wyzwaniach dzieci powracających do kraju” to cykl spotkań online, który skierowaliśmy do rodzin powracających do Ojczyzny. Bardzo chcieliśmy pomóc tym rodzicom, którzy rozważają powrót do polski, lub już podjęli taką decyzję.

Co było naszym głównym celem? Sprawić, by polonijne dzieci nie ucierpiały na przejściu do polskiego systemu nauczania. Zaprosiliśmy do współpracy wielu specjalistów: pedagogów, logopedów, czy też samych reemigrantów, którzy podzielili się swoim doświadczeniem. Do wszystkich zajęć z łatwością można powrócić, przenosząc się do zakładki WEBINARIA -Klik-

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co też pokazało nam jak wiele osób tęskni za Polską i chce powrócić z emigracji, nawet po wielu latach.

         
WEBINARIUM Z PRAWNIKIEM

Wielu z Was wyemigrowało do Niemiec, gdzie ma możliwość korzystania z przywilejów jakie oferuje to państwo. Często natrafiacie jednak na trudności w rozumieniu niemieckiego prawa, lub nie macie pełnej wiedzy o tym, co Wam przysługuje. Dlatego dzięki dobrej woli mecenasa Karola Karpinskiego, mogliśmy przygotować dla Was webinar, w którym mecenas dokładnie wytłumaczył wszystkie niejasności i opowiedział Wam czym jest Kindergeld i jak możecie się o niego ubiegać.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu udało Wam się rozwiązać problemy prawne, na jakie napotkaliście się podczas pobytu w Niemczech.

Chcecie jeszcze raz zobaczyć webinar „Zapytaj prawnika! O problemach prawnych rodziców mieszkających w krajach niemieckojęzycznych”? -Klik-

WEBINARIA PLASTYCZNE I OKOLICZNOŚCIOWE

Zajęcia online czekały na dzieci przez cały rok szkolny. Byliśmy przygotowani do każdej okazji – Świąt Wielkanocnych, Świąt Bożego Narodzenia, karnawału, walentynek, Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego itd. Na zajęciach plastycznych zawsze wspólnie przygotowywaliśmy kreatywne prace. Było nam bardzo miło, kiedy podsyłaliście do nas zdjęcia ze stworzonymi przez Was dziełami! Z kolei na zajęciach tematycznych zgłębialiśmy wiedzę z danej dziedziny.

Podsumowując rok szkolny 2018/2019, czekało na was ok. 30 spotkań online, które łącznie trwały niemal 1800 godzin, co w sumie daje prawie 108 000 minut przeznaczonych na webinary z Fundacją.

Dziękujemy Wam za waszą obecność, aktywność i zaangażowanie! Obiecujemy, że w nowym roku szkolnym wielokrotnie zaprosimy Was na nasze webinary.

 To co? Widzimy się wkrótce!