„Język polski nie zna granic” – Socjalny Program Stypendialny dla polskich dzieci na emigracji

Poprzez akcję „Język polski nie zna granic”, Fundacja Edukacji Polonijnej zajmuje się rozwiązaniem problemu, jakim jest niewystarczający dostęp polonijnych dzieci do polskiej edukacji. Socjalny Program Stypendialny ma za zadanie poszerzyć grono dzieci, mogących uczyć się w języku polskim.

PolakPomaga.pl wejdź na stronę i uzyskaj więcej informacji o kampanii! 

Jaki jest koszt jednego stypendium?

Koszt nauki jednego dziecka to „jedyne” 2000 zł. Dla wielu osób jest to niewielka kwota za dostęp do pełnej polskiej podstawy programowej. Niestety, wielu naszych rodaków żyjących na emigracji, nie stać na taki wydatek.

Należy zwrócić uwagę na to, że w przypadku polonijnych dzieci edukacja w języku polskim, jest kluczowa dla zachowania polskiej tożsamości, kultury, języka i nieoceniona w razie powrotu dziecka do Polski. Chcemy by polskie dzieci mieszkające w wielu zakątkach świata, znały swój ojczysty język i były dumne ze swojego pochodzenia.

Zbierając środki na stypendia dla dzieci, chcemy zagwarantować im możliwość nauki w języku polskim on-line. Za pośrednictwem specjalnie stworzonej Internetowej Platformy Edukacyjnej w Polonijce – Polonijnej Szkole Podstawowej, nasi stypendyści mogą skorzystać z dostępu do pełnej polskiej podstawy programowej. Kontakt z nauczycielami, webinaria, lekcje w grupach, to kilka z elementów edukacji prowadzonej przez Internet, które skutecznie wspomagają edukację polskiej Polonii.

Pokażmy wspólnymi siłami, że język polski nie zna granic!

Szczegółowe informacje na temat Socjalnego Programu Stypendialnego znajdziecie Państwo na platformie PolakPomaga.pl

Dziękujemy za wszelkie wsparcie!