Spotkanie w Ministerstwie Edukacji Narodowej

Fundacja Edukacji Polonijnej spotkała się z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniu 30 sierpnia 2017 r.

Przedmiotem spotkania miała być propozycja założenia szkoły eksperymentalnej dla dzieci. Fundacji zależało na zachowaniu dorobku wypracowanego w ramach edukacji domowej dla Polonii. Założeniem eksperymentu było, podobnie jak w przypadku edukacji domowej, oparcie się na pracy rodzica wspartej działaniami ze strony szkoły (dostęp do zajęć dodatkowych na odległość, materiały przygotowywane przez nauczycieli oraz bieżące konsultacje z nauczycielami). Inaczej niż w przypadku edukacji domowej, klasyfikacja ucznia odbywałaby się na podstawie bieżącej oceny postępów ucznia.

Niestety uczestnikom spotkania przekazano w formie pisemnej decyzję odmowną w sprawie szkoły eksperymentalnej. Przedstawiciele fundacji pracują obecnie nad odwołaniem od decyzji ministerialnej.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania podsumowującego spotkanie w MEN: