Polonijny Dzień Dwujęzyczności – język tworzą ludzie i miejsca!

Od trzech lat, 21-22 października, obchodzony jest Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Święto ma na celu promowanie wartości wynikających z dwujęzycznej edukacji i jej znaczenia w życiu Polonii, Polski i innych krajów.  Popularyzacja idei dwujęzyczności i nauka języka polskiego wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju – to jego najważniejsze założenia!

Sposobów na promocję języka polskiego w kraju i na świecie jest wiele. Ważne jednak, żeby inicjatywa Polonijnego Dnia Dwujęzyczności pokonała granice i dotarła do najdalszych zakątków globu. Należy pamiętać, że język tworzą ludzie i miejsca.

Fundacja Edukacji Polonijnej po raz kolejny współorganizuje obchody święta i chce zaangażować w akcję wszystkich Polaków!

www.polakpotrafi.pl/projekt/polonijny-dzien-dwujezycznosci

Na portalu PolakPotrafi wystartowaliśmy z projektem z okacji Polonijnego Dznia Dwujęzyczności. Aby promować ideę polonijnej dwujęzyczności, chcemy zrealizować dwa główne projekty:

  • Stworzenie cyklu 6 filmików pokazujących Polskę nieznaną.
Planujemy stworzyć cykl 6 krótkich filmików promujących niezwykłe i nieznane miejsca w Małopolsce. Południe Polski to nie tylko Kraków czy Zakopane. Cytując Zygmunta Glogera “Obce rzeczy dobrze wiedzieć jest, swoje, obowiązek”. Wierzymy, że uda nam się jak najlepiej zobrazować tę ideę i zachęcić Was do poznawania Polski i pokazania jej swoim dzieciom. Miejsca, w które Cię zabierzemy będą ukryte poza głównymi szlakami turystycznymi, często zaskakujące, ale przede wszystkim szalenie ciekawe i pokazujące inne oblicze naszego pięknego kraju. Naszym celem jest nie tylko edukować, ale również zaskakiwać. Obiecujemy, że będzie to przygoda w jaką zechcecie zabrać swoich znajomych i rodzinę!
  • Promocja Polonijnego Dnia Dwujęzyczności wśród Polonii i Polaków mieszkających w kraju i za granicą, aby dotrzeć z informacją do każdego.

Zorganizujemy:

  • quizy,

  • rebusy,

  • gry edukacyjne dla dzieci,

tak, żeby każdy mógł sprawdzić ile tak naprawdę wie o swojej Ojczyźnie i co może zrobić, by dowiedzieć się jeszcze więcej! Chcemy dotrzeć z informacją o święcie do każdego Polaka, choćby znajdował się na krańcu świata!

Każda osoba może wesprzeć i udostępnić projekt, przyczyniając się tym samym do rozprzestrzeniania się idei polonijnej dwujęzyczności w kraju i na świecie. Co ważne, KAŻDA inicjatywa będzie nagradzana. Nagrody wybiera się indywidualnie!

Projekt promując polonijną dwujęzyczność na świecie, promuje także wszystkich darczyńców, od pojedynczych osób, po organizacje i firmy. W zeszłym roku o święcie pisały media w Polsce i za granicą. Na świecie jest prawie 20 mln osób polskiej narodowości. Dotarcie do nich to niepowtarzalna szansa dla Ciebie lub Twojej firmy, aby wyróżnić się, promując język polski!

Zebrane fundusze to kolejna cegiełka do popularyzacji języka Ojczystego.

Pokaż, że warto inwestować w język polski!

www.polakpotrafi.pl/projekt/polonijny-dzien-dwujezycznosci