“Wirtualna Jesień w Muzeum 2

Czy wiesz, że Polska może się pochwalić ponad 500 muzeami, a w tym dokładnie 123 gromadzi zbiory uznane za wyjątkowe dla dziedzictwa kulturowego? Część z nich wkrótce możesz odwiedzić, nawet nie wychodząc z domu. Już dziś zapisz się do naszego projektu edukacyjnego „Wirtualna Jesień w Muzeum”.

Jeśli masz dzieci w wieku od 6 do 16 lat, to wydarzenie jest właśnie dla Was. Cykl bezpłatnych webinariów we współpracy z muzeami z całej Polski stanowi niepowtarzalną okazję, by poszerzyć swoją wiedzę w zakresie naszej rodzimej historii i kultury. Młodzi z pewnością wiele się nauczą, podszkolą w języku polskim, a być może nawet odkryją nową pasję. Każdy uczestnik otrzyma dyplom potwierdzający udział w projekcie edukacyjnym.

Mieszkając za granicą, ciężko jest w pełni korzystać z rozmaitych dóbr, jakie oferuje nasza ojczyzna. Aby Wam to jednak umożliwić, proponujemy bezpłatne zajęcia muzealne on-line. Zwiedzanie polskich obiektów historycznych z zagranicy już nigdy nie będzie abstrakcją. Nie musicie przyjeżdżać do Polski, by czerpać wiedzę i zabawę z naszej wspólnej kultury. Wystarczy, że włączysz komputer, tablet czy telefon, a muzea same przyjdą do Twojego domu.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, zatem nie zwlekaj i już dziś zarejestruj dziecko poprzez poniższe linki. Zapoznaj się z harmonogramem webinariów zaplanowanych na całą jesień i wybierz temat, który najbardziej zainteresuje Twoją pociechę.

Dzięki muzeom możemy w jednej chwili cofnąć się w czasie o setki czy nawet tysiące lat. Lekcje historyczne potrafią niezwykle zaciekawić, rozbawić, a czasem zadziwić. Właśnie dzięki kulturze zdobywamy bezcenną wiedzę i rozwijamy swoje emocje. Pamiętajmy o polskiej historii, która stanowi ważny element naszego dziedzictwa. Pomoże w tym nasz jesienny cykl webinariów muzealnych. Koniecznie zapisz swoje dziecko i nie pozwól mu zapomnieć o Polsce.

HARMONOGRAM WEBINARIÓW

Listopad

17.11 o 17:00 – Muzeum Początków Państwa Polskiego „Jak żyli ludzie 1000 lat temu” (klasy 0-3)

17.11 o 18:00 – Muzeum Początków Państwa Polskiego „Jak dawniej wojowano” (klasy 4-8)