Wirtualna Jesień w Muzeum 4

Czy wiesz, że Polska może się pochwalić ponad 500 muzeami, a w tym dokładnie 123 gromadzi zbiory uznane za wyjątkowe dla dziedzictwa kulturowego? Część z nich wkrótce możesz odwiedzić, nawet nie wychodząc z domu. Już dziś zapisz się do naszego projektu edukacyjnego „Wirtualna Jesień w Muzeum”.

Jeśli masz dzieci w wieku od 6 do 16 lat, to wydarzenie jest właśnie dla Was. Cykl bezpłatnych webinariów we współpracy z muzeami z całej Polski stanowi niepowtarzalną okazję, by poszerzyć swoją wiedzę w zakresie naszej rodzimej historii i kultury. Młodzi z pewnością wiele się nauczą, podszkolą w języku polskim, a być może nawet odkryją nową pasję. Każdy uczestnik otrzyma dyplom potwierdzający udział w projekcie edukacyjnym.

Mieszkając za granicą, ciężko jest w pełni korzystać z rozmaitych dóbr, jakie oferuje nasza ojczyzna. Aby Wam to jednak umożliwić, proponujemy bezpłatne zajęcia muzealne on-line. Zwiedzanie polskich obiektów historycznych z zagranicy już nigdy nie będzie abstrakcją. Nie musicie przyjeżdżać do Polski, by czerpać wiedzę i zabawę z naszej wspólnej kultury. Wystarczy, że włączysz komputer, tablet czy telefon, a muzea same przyjdą do Twojego domu.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, zatem nie zwlekaj i już dziś zarejestruj dziecko poprzez poniższe linki. Zapoznaj się z harmonogramem webinariów zaplanowanych na całą jesień i wybierz temat, który najbardziej zainteresuje Twoją pociechę.

Dzięki muzeom możemy w jednej chwili cofnąć się w czasie o setki czy nawet tysiące lat. Lekcje historyczne potrafią niezwykle zaciekawić, rozbawić, a czasem zadziwić. Właśnie dzięki kulturze zdobywamy bezcenną wiedzę i rozwijamy swoje emocje. Pamiętajmy o polskiej historii, która stanowi ważny element naszego dziedzictwa. Pomoże w tym nasz jesienny cykl webinariów muzealnych. Koniecznie zapisz swoje dziecko i nie pozwól mu zapomnieć o Polsce.

HARMONOGRAM WEBINARIÓW

Październik

12.10 o 18:00  – Muzeum Archeologiczne w Poznaniu „Antyczna podróż – świat oczami starożytnych”

19.10 o 17:00 – Muzeum Emigracji w Gdyni – „Quiz z wiedzy o Polsce.”

26.10 o 18:00Muzeum Archeologiczne w Poznaniu – „Spacer po Ostrowie Tumskim” 31.10 o 16:00 – Muzeum Dobranocek w Rzeszowie – „Z dobranocką na koniec świata”

Listopad

9.11 o 18:00– Zamek Królewski w Warszawie Zamek Królewski i Warszawa w czasie powstania styczniowego. W 160. rocznicę wybuchu powstania”

16.11 o 18:00 – Muzeum Gier i Komputerów we Wrocławiu „Wirtualny spacer + historia domowej informatyki i gier wideo”

23.11 o 17:00Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

30.11 o 16:00 – Muzeum Okręgowe w Toruniu Dom Mikołaja Kopernika   * tematy webinariów oraz link od rejestracji, będą pojawiać się systematycznie.