Nowy rok szkolny, to nowe wyzwania

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ w Fundacji Edukacji Polonijnej prężnie działamy nad nowymi projektami, które pomogą wzbogacić polską edukację młodej Polonii na całym świecie.

Na co dzień zauważamy jak ważną kwestią jest nauka języka polskiego wśród dzieci polonijnych. Pewnie zastanawiasz się skąd to wiemy? Co roku docieramy z naszymi projektami do tysięcy polskich dzieci za granicą — a to zaledwie ułamek potrzebujących. Dobrze poprowadzone dzieci same chcą się uczyć, żeby móc porozumiewać się rodziną i kolegami, którzy mieszkają w Polsce.

Dlatego i tym razem chcemy stworzyć coś niesamowitego. Coś, co pomoże im w akceptacji zmian zachodzących w życiu małego człowieka. W tym celu chcemy stworzyć pomoce edukacyjne, które utrwalą jego wiedzę z języka polskiego oraz historii Polski. Nowe materiały do nauki pomogą mu znaleźć nowe pasje, dzięki atrakcyjnej formie przekazu #NaukaPrzezZabawę.

Naszym głównym CELEM jest wsparcie rodzin i dzieci polonijnych, aby zadbać o ich przyszłość. Ale by dzieci Polonii i Polaków za granicą miały możliwość wyboru swojego zawodu marzeń, potrzebujemy Waszej pomocy.

Prowadzimy zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, (wesprzyj zbiórkę), której celem jest stworzenie nowych, dostosowanych do potrzeb Polonii materiałów edukacyjnych. Wpłacenie, chociażby symbolicznej piąteczki (5 zł), pomoże nam przybliżyć dzieciom przyszłość, na jaką zasługują.

Co chcemy zrobić w ramach projektu dla młodych Polaków za granicą?

Terapeutyczne audiobajki — które pomogą im zmierzyć się z problemami emigracji, różnic kulturowych, dwujęzyczności, rozłąką z bliskimi. Dzięki lubianej przez dzieci formie, którą jest bajka, będą one miały szansę dowiedzieć się, że język polski jest fajny i warto się go uczyć! Postawiliśmy na audiobooki, żeby bajki były dostępne nawet dla dzieci, które jeszcze nie czytają.

Karciana gra edukacyjna „Oś czasu” – która poprzez luźną formę nauczy nawet najmłodszych najważniejszych wydarzeń historycznych. Gry to coś, co dzieci lubią najbardziej! Kto nie chciałby się uczyć w szkole grając?! My pokazujemy, że jest to możliwe.

Fiszki pojęciowe z gramatyki i literatury — jak widzicie, stawiamy na naukę poprzez zabawę! Możecie powiedzieć, że takich materiałów jest mnóstwo, ale nie każdą rodzinę stać, żeby takie kupić. Dodamy więcej — w niektórych krajach Polacy mają trudności, żeby zamówić coś pocztą z Polski. Nasze materiały będą dostępne w wersji elektronicznej, więc dotrą do każdego zakątka świata! Zdobywanie wiedzy przez dziecko to jeden z najważniejszych elementów wychowania. Coraz częściej rodzice przykładają wagę do tego, aby ich dziecko uczyło się jak najlepiej, miało jak najlepsze możliwości rozwoju, a także, aby ich dzieci zdobywały doświadczenie pomocne w późniejszym procesie pozyskania pracy.

Materiały, które powstaną w ramach tego projektu będą dostępne dla każdego za darmo. Mają one szansę dotrzeć do ponad 5 tys. dzieci polonijnych. A jeśli udostępnicie informację o tym projekcie, to liczba ta może tylko wzrastać!

Chcemy, żebyście wiedzieli, że w ten, jak i każdy inny projekt wkładamy całe nasze serducha, wierząc, że razem z Wami oraz dzięki Waszej pomocy tworzymy możliwie jak najlepszą przyszłość dla młodych Polaków za granicą.

Jedną z naszych największych inspiracji są rodzinne relacje. Obejrzyjcie poniższy filmik i razem z nami oddajcie się chwili refleksji z tym, co najpiękniejsze w pielęgnowaniu tradycji i dzisiejszym zacieraniu się pokoleń.

Polska – mam to w genach!

Razem możemy stworzyć coś wielkiego!