The Kosciuszko Foundation wsparła projekt platformy do nauki języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Z przyjemnością informujemy, że The Kosciuszko Foundation przekazała Fundacji Edukacji Polonijnej darowiznę na wsparcie projektu platformy do nauki języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Środki z darowizny zostaną wydane na:

  • tłumaczenie treści do nauki języka polskiego jako obcego na język ukraiński,
  • korekta i redakcja treści edukacyjnych,
  • stworzenie napisów w języku ukraińskim do filmów edukacyjnych,
  • edycja treści graficznych z uwzględnieniem napisów w języku ukraińskim,
  • zapewnienie uczniom kursu języka polskiego lekcji online, podsumowujących wiedzę zdobytą na platformie,
  • obsługa techniczna kursu na platformie edukacyjnej.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi The Kosciuszko Foundation Markowi Skulimowskiemu oraz Zespołowi Fundacji za wsparcie naszych działań.

 

Krótkie przypomnienie o projekcie:

Poruszeni wybuchem wojny na Ukrainie oraz sytuacją ludzi, którzy zostali zmuszeni uciekać z własnych domów, m.in. do Polski, w marcu 2022 roku Fundacja Edukacji Polonijnej połączyła siły z Polskimi Szkołami Internetowymi Libratus oraz Centrum Nauczania Domowego, aby dać od siebie to, na czym znamy się najlepiej – wsparcie w edukacji. W efekcie stworzyliśmy platformę do nauki języka polskiego jako obcego dla osób ukraińskojęzycznych, która jest dostępna w pełni za darmo. Czytaj więcej.

 

O naszym Darczyńcy:

The Kosciuszko Foundation powstała w 1925 roku w Nowym Jorku.  Misją tej organizacji jest wspieranie intelektualnej, naukowej i kulturowej wymiany pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz zwiększanie świadomości i zrozumienia polskiej kultury oraz historii wśród Amerykanów. Aktywnie wspierają Ukraińców poszkodowanych w wyniku wojny.

Strona internetowa The Kosciuszko Foundation