Październikowe materiały edukacyjne

Nadszedł październik – miesiąc, w którym obchodzimy Polonijny Dzień Dwujęzyczności! Święto już w ten weekend, czyli 20 i 21 października. Z tej okazji prezentujemy Wam ostatnią część materiałów edukacyjnych, które publikowaliśmy co miesiąc w ramach projektu realizowanego z Dobrą Polską Szkołą.

Kalendarz do pobrania:

Dotychczas publikowaliśmy pojedyncze miesiące z kalendarza, ale dzisiaj mamy dla Was niespodziankę. Prezentujemy cały kalendarz z kolorowymi ilustracjami, który możecie wydrukować i powiesić gdzieś w domu!

Kliknij tutaj, aby pobrać kalendarz w wersji A4

Kliknij tutaj, aby pobrać kalendarz w wersji A3

Trimino – trójkąty do nauki:

Trimino do gra polegająca na dopasowywaniu trójkątów, która pomoże Wam przyswoić wiedzę z dwóch kategorii: nazw stolic polskich województw oraz wielkich Polaków, którzy odznaczyli się w historii. To świetna rozrywka dla rodzin!

Trimino – stolice polskich województw Trójkąty z nazwami należy wyciąć i rozsypać, a następnie ułożyć tak, by nazwa województwa pasowała do stolicy – obie nazwy połączone podstawami trójkąta. Z układanki powinna powstać gwiazda. Trimino – wielcy Polacy Imiona i nazwiska znanych Polaków należy połączyć z ich dokonaniami – połączone podstawami trójkąta. Z poukładanych małych trójkątów powinien powstać jeden duży trójkąt.

Kliknij tutaj, aby pobrać Trimino – stolice województw

Kliknij tutaj, aby pobrać Trimino – wielcy Polacy

Piosenka „Piękna nasza Polska cała”

Przygotowaliśmy dla Was tekst piosenki o Polsce. Sami wybierzcie melodię, weźcie gitarę i śpiewajcie o pięknie naszego kraju w domu, w szkole czy na wakacjach!

Kliknij tutaj, aby pobrać tekst piosenki „Piękna nasza Polska cała”

Wierszyk „Rozmaitości Polski”

Kolejny wierszyk autorstwa Agnieszki Michalak dotyczy różnorodności skarbów Polski. Zapraszamy do pobierania i recytowania.  

Kliknij tutaj, aby pobrać wierszyk „Rozmaitości Polski”

Materiały przygotowane w ramach projektu realizowanego z Dobrą Polską Szkołą. Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.