podsumowanie roku – prezenty od fundacji

Kto nie lubi dostawać prezentów? Ale czasem większą przyjemność czerpie się z ich dawania. Tak zdecydowanie jest w naszym przypadku. Cieszymy się, kiedy możemy podarować Wam coś wyjątkowego, a jeszcze bardziej, gdy prezent okazuje się trafiony i przydatny. Kiedy widzimy, że chętnie korzystacie z tego co dla Was przygotowujemy, utwierdzamy się w przekonaniu, żeby przygotowywać ich jeszcze więcej. A jak było w zeszłym roku szkolnym? Zapraszamy do małego podsumowania.

Już na początku roku szkolnego znaleźliśmy pierwszą okazję, żeby dać Wam coś praktycznego. Pretekstem okazał się Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2018 – Wasze święto. Z tej okazji czekał na Was kolorowy kalendarz na cały rok, którego fragment możecie podejrzeć poniżej.

Przy okazji święta dwujęzyczność przygotowaliśmy dla Was również grę, za pomocą której mogliście jeszcze bardziej wzmocnić swoje umiejętności językowe. Z grą memory nauka języka polskiego była dla Was czystą przyjemnością! Zobaczcie, jak wyglądała. A jeśli chcielibyście ją pobrać, znajdziecie ją tutaj:

-KLIK-

Później nadeszły święta, a to wprost idealna okazja do obdarowywania. Chcieliśmy zagościć w Waszych domach i stworzyliśmy wyjątkowy śpiewnik kolęd.  Powstał on  z myślą o Was i o Waszych świątecznych gościach, którzy nie znają polskich kolęd. Z naszym śpiewnikiem mogliście  poznać genezę ich powstania oraz dotyczące ich ciekawostki. A wszystko udekorowane pięknymi grafikami.

Co było dalej? Nadszedł Nowy Rok 2019! Trzeba było odpowiednio przygotować się do Sylwestra i Karnawału. Aby pamiątkowe zdjęcia były jeszcze ciekawsze, zrobiliśmy szablony, które pewnie dziś możecie zobaczyć na zdjęciach pochodzących z tamtego okresu. Powstały też maski karnawałowe, do samodzielnego przyozdobienia. Spójrzcie jak wyglądały.

W styczniu nadszedł Dzień Babci i Dzień Dziadka, więc postanowiliśmy Was wspomóc laurką, którą mgliście później podarować swoim kochanym dziadkom.

Z kolei na wiosnę czekała na Was wiosenna krzyżówka. Miała umilić Wam oczekiwanie na wyższą temperaturę na zewnątrz i pierwsze promienie  słońca.

Przed Wielkanocą po raz pierwszy zaproponowaliśmy Wam przygotowanie DIY, czyli zrób to sam! My daliśmy Wam szablony, a Waszym zadaniem było przygotowanie dekoracyjnej kartki. Pomysł DIY spodobał się Wam na tyle, że jeszcze kilka razy zaprosiliśmy Was do wspólnego wykonania prac plastycznych na tej zasadzie, np. z okazji majowego Dnia Matki, czy czerwcowego Dnia Ojca.

Jak widzicie prezentów od Fundacji było baaardzo dużo. To co widzicie, to nie wszystko! Znacznie więcej dostaliście od nas w naszym NEWSLETTERZE i rozdaniach, jakie co jakiś czas organizujemy na Facebooku. Jeśli jeszcze nie jesteście subskrybentami, koniecznie wypełnijcie formularz i czekajcie na wiadomości od Fundacji, w których na pewno pojawią się kolejne gratisy!

Zdradzimy, że już w najbliższy poniedziałek wyślemy do Was kolejnego maila z niespodzianką!